Topi i Artë, “shpallet” fituesi (Foto)

Cristiano Ronaldo do ta fitojë “Topin e Artë”, është e bindur bastorja e madhe, Paddy Power.

Bastorja “Paddy Power” nuk ka dyshime, ajo është e bindur se Cristiano Ronaldo do ta fitojë “Topin e Artë”.

Pasi inspiroi Real Madridin drejt trofeut të Ligës së Kampionëve dhe Portugalinë në triumfin në “Euro 2016”, Ronaldo do të shpallet futbollisti më i mirë i vitit në botë, shkruan “Goal.com”, përcjell “Lajmi.net”.

Pas tij, Ronaldo pritet t’i lë rivalët si Lionel Messi e Antoine Griezmann.

245833-1-6

245833-10

Ballon-d-Or-2013

Temat
Sport

Të afërta