Ju kujtohet hiti “Macarena”, ja si duken sot këngëtarët (Foto/Video)

Grupi spanjoll Ros del Rio, ishin formuar që prej vitit 1962, por u bënë të njohur në gjithë botën vetëm në vitin 1994.

Kënga e tyre “Macarena” u lansua në vitin 1994 dhe u bë një senzacion i asaj kohe në gjithë botën, shkruan Magazina.al

Dy anëtarët e grupit Antonio Romero Monge dhe Rafael Ruíz Perdigones, albumin e fundit e kanë lansuar në vitin 2012, por shkëlqimi i tyre i viteve 90’ta nuk u kthye më.

mm

Temat
Showbiz

Të afërta