Ronaldo e fitoi Këpucën e Argjendtë, por ja kujt ia dhuroi (Foto)

Cristiano Ronaldo ishte golashënuesi i dytë më i mirë në kampionat Evropian.

Ronaldo e fitoi Këpucën e Argjendtë të “Euro 2016”, por ylli portugez atë nuk e mbajti për vete.

Kapiteni i Portugalisë këtë çmim ia dhuroi bashkëlojtarit te “Luzitanët”, Luis Nani.

Ronaldo i shënoi tre gola dhe i realizoi po aq asistime në Evropian, duke qenë kështu golashënuesi i dytë më i mirë pas Antoine Griezmannit.

Já chegámos, já a trouxemos, está em Portugal! Somos Campeões!

A photo posted by Luís Nani (@luisnani) on

Temat
BotëSport

Të afërta