Dy shqiptarë në shënjestër të klubit italian

Mesfushori Ledian Memushaj dhe mbrojtësi Arlind Ajeti edicionin e ardhshëm mund të luajnë në skuadër të njëjtë.

Interesim për dy futbollistët ka shprehur klubi i Bolognas, njofton gelocal.it.

Memushaj 29-vjeçar edicionin e kaluar luajti për skuadrën e Pescaras në Serie B të Italisë, përcjell Koha Ditore. Me skuadrën italiane ka kontratë deri në verën e vitit 2019.

Mësoni të rejat për TRANSFERIMET

Ndërkohë, Ajeti 22-vjeçar së fundi luajti për skuadrën e Frosinones në Serie A të Italisë, por ai nuk e ka vazhduar kontratën.

Më herët mbrojtësi i Shqipërisë ka luajtur për skuadrën e Baselit në Zvicër. Bologna luan në Serie A, ligë në të cilën edicionin e ardhshëm do të luajë edhe Pescara e Memushajt.

Temat
SportVend

Të afërta