Neymar braktis Barcelonën

Raportohet se ylli i Barcelonës, Neymar, është pajtuar me kushtet e Paris Saint Germain.

Braziliani pritet t’i bashkohet gjigantëve Ligue 1 në fillim të sezonit 2017/18, pra edhe në sezonin e ri do të djersitë fanellën e Barcës.

Sipas të përditshmes spanjolle AS, PSG i ka ofruar gjigantëve spanjoll të jashtëzakonshme në vlerë prej 155 milionë funtesh.

Besohet se vendimi i 24-vjeçarit është ndikuar nga brazilianët David Luiz, Marquinhos, Thiago Silva, Lucas Moura dhe Maxwell, të cilët akutualishtë janë pjesë e gjigantit francez.

Edhe Neymar dhe klubi kataluas janë të gatshëm që ky transferim të ndodh dhe në ditët në vazhdim pritet të vijnë edhe konfirmimet e para.

Temat
BotëSport

Të afërta