Mavraj flet për birrën dhe punën që po bën kombëtarja

I gjendur ne vëmendjen maksimale te medias dhe tifozëve, të martën mbrojtësi 30 vjeçar alarmoi të gjithë me mungesën në stërvitje.

Mërgim Mavraj është një nga futbollistët më fjalëpakë të kombëtares, por çdo veprim e tij përbën lajm.

I gjendur ne vëmendjen maksimale te medias dhe tifozëve, të martën mbrojtësi 30 vjeçar alarmoi të gjithë me mungesën në stërvitje.

“Kemi kaluar 3 javë tani me stërvitje, kisha nevojë për një ditë pushim dhe trajneri e aprovoi, por gjendja ime është shumë e mirë”, tha Mavraj.

Duke qenë një mysliman praktikant, Mavraj ka qenë gjatë këtyre ditëve pjesë e diskutimeve mbi agjërimin apo mbajtjen e fanellës ku ishte stampuar një pije alkoolike.

“Çështja e Zotit, e fesë apo e besimit tim asnjëherë nuk pengojnë dhe ndihem krenar që kam pasur mbështetjen e shumë vëllezërve dhe motrave, pavarësisht a kanë qenë myslimanë apo jo”, tha Mavraj.

Mërgimi thekson se kualifikimi në Euro 2016 është një sukses i madh për Shqipërinë. Ndërkohë ai shton se kombëtarja po punon për të luajtur 7 ndeshje ne Europian.

Ditët e fundit shumë prej futbollistëve të kombëtares, përfshirë edhe kapitenin Cana, kanë folur për ecjen para të ekipit. Kualifikimi vetë ishte një ëndërr, por futbollistët e kombëtares janë të bindur se ëndrra vazhdon.

Temat
Sport

Të afërta