“German Films” mburret me filmin “Babai” (Video)

“German Films” në trailerin e tyre për filmat më të mirë gjermanë, për t’i prezantuar në botë, përveç filmave me Tom Hanks, Emma Watson e shumë yje të tjerë, ka bërë përzgjedhjen edhe të disa skenave të filmit “Babai” të autorit Visar Morina.

Ky film është më regji dhe skenar të Visar Morinës, ndërsa në rolet kryesore luajnë Val Maloku dhe Astrit Kabashi.

Kjo shfaqje në trailerin e “German Films” është vetem një nga shumë sukseset e arritura të filmit “Babai”.

“Babai” ka fituar shumë çmime ndërkombëtare për regji, skenar dhe aktorët më të mirë.

Temat
Art

Të afërta

 • Bujarija dhe Refugjatët: Kosovarët në Mërgim

  Bujaria dhe Refugjatët: Kosovarët në Ekzil (Brill, Maj 2018) është një vepër historie që studion kontekstet politike dhe sociale që refugjatët Kosovarë i ndeshën kur lëshuan atdheun e tyre...
 • Ilir Shaqiri promovon librin “Adem Jashari”

  Shumë këngë ia kushtoi Adem Jasharit. E për komandantin legjendar, Ilir Shaqiri shkroi edhe libër. Të hënën në akademinë letrare të organizuar nga lidhja e shkrimtarëve ky promovoi poemën...
 • Vdes këngëtari Nijazi Bytyqi

  Muzikës shqiptare iu largua nga kjo botë një këngëtar i njohur. Bëhet fjalë për këngëtarin Nijazi Bytyqi, i cili ndërroi jetë në moshën 72 vjeçare, shkruan lajmi. Bytyqi ishte...
 • Shuhet aktori i njohur shqiptar!

  Ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare si pasojë e një sëmundjeje të rëndë aktori dhe regjisori i njohur shqiptar, Lisenko Malaj. Vitet e fundit ai ka jetuar në Itali....