Zyrtare: Griezmann vazhdon kontratën me Atleticon (Foto)

Antoine Griezmann ka vendosur t’i mbetet besnikë Atletico Madridit, edhe pse ka marrë oferta nga klube të mëdha evropiane.

Sipas të përditshmes sportive, L’Equipe, Antoine Griezmann do ta vazhdoj kontratën me Atletico Madridin deri në vitin 2021.

Thuhet se Atletico dhe lojtari kanë rëndë dakord për një marrëveshje të re, derisa ka mbetur vetëm zyrtarizmi i saj.

Griezmann ka vendosur t’i mbetet besnikë Atletico Madridit edhe pse kishte oferta nga PSG, Chelsea dhe Manchester United.

untitled_1465389952-6150291

Temat
BotëSport

Të afërta