Veseli takon ministrin David Liddington, Lordin Tomlinson dhe Baroneshën Eynly (Foto)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se krijimi i grupit të miqësisë Britani e Madhe- Kosovë, i Parlamentit të Britanisë së Madhe, është arritje e bashkëpunimit tonë ndërparlamentar.

Këto komente Veseli i bëri përmes një postimi në Facebook, ku theksoi se ka pasur kënaqësinë që ka takuar ministrin për çështje evropiane, David Liddington, Lordin Tomlinson, Baroneshën Eynly si dhe anëtarë të tjerë të dy Dhomave të Parlamentit Britanik.

Postimi i plotë:
Baronesha Eynly, David Liddington ,Lordi Tomlinson

Krijimi i Grupit të miqësisë Britani e Madhe- Kosovë, i Parlamentit të Britanisë së Madhe, është arritje e bashkëpunimit tonë ndërparlamentar. Në takim me Grupin e Miqësisë nga Parlamenti Britanik me Parlamentin e Kosovës, pata kënaqësinë të takohem me ministrin për çështje evropiane, David Liddington, Lordin Tomlinson, Baroneshën Eynly si dhe anëtarë të tjerë të dy Dhomave të Parlamentit Britanik, që përfaqësojnë të gjitha partitë. Me këtë rast, kam shprehur falënderim dhe mirënjohje për gatishmërinë e thellimit të bashkëpunimit ndërparlamentar.

13307456_600859456755931_1107729216895741791_n

13332996_600859423422601_2355842989113792104_n

13332996_600859423422601_2355842989113792104_n-780x439

13413586_600859436755933_4132118567602500615_n

13418887_600859593422584_4721662927847593022_n

Temat
LajmeVend

Të afërta