Messi – Ronaldo, 8 me 2

Lionel Messi është duke shkuar drejt vazhdimit të tetë të kontratës me Barcelonën. Kurse, rivali i tij nga Real Madridit, Cristiano Ronaldo do të jetë për herë të dytë.

Barcelona dëshiron ta vazhdojë kontratën e Lionel Messit.

Por, njësoj ka synim edhe Real Madrid me Cristiano Ronaldon.

E përditshmja sportive madrilene “AS” ka njoftuar se për Messin kjo do të jetë hera e tetë që e vazhdon kontratën në “Camp Nou”, përcjell.

Kurse, për Ronaldon vetëm hera e dytë.

Messi dhe Ronaldo vazhdojnë të jenë dy prej futbollistëve më të mirë në botë.

Cristiano-Ronaldo-Lionel-Messi-Messi-vs-Ronaldo-basics-professionally-financially-socially

fondo4

Temat
BotëSport

Të afërta