Mbijetoi për 6 ditë i vetmuar në pyll, vetëm me ujë – ky është rrëfimi për 7-vjeçarin nga Japonia! (Foto/Video)

Yamato Tanooka, djali 7-vjeçar japonez që qëndroi në pyje për gjashtë ditë, ka dalë nga spitali, ku u mbajt për t’i paraprirë çdo problemi të mundshëm, pavarësisht se ishte në gjendje shumë të mirë shëndetësore.

111-1

Takayuki Tanooka, 44 vjeç, bashkë me gruan, e lanë Yamaton anës rrugës në ishullin verior Hokkaido, më 28 maj, si ndëshkim që gjuante me gurë njerëzit dhe makinat.

222-1

Kur ata u kthyen për ta marrë, djali kishte ikur. Menjëherë nisi kërkimi, deri sa u gjet në një bazë ushtarake të premten e kaluar.

333-1

I ati tha në një intervistë se Yamato e kishte falur, përcjell Javanews.

444-1

“I thashë “babi të bëri të kalosh një kohë shumë të vështirë. Më vjen shumë keq”. Atëherë im bir u përgjigj “je baba i mirë, të kam falur””.

555-1

Djali u gjet në një barakë ushtarake rreth 5.5 kilometra larg vendit ku e lanë prindërit, në një zonë me pyje të dendur dhe me arinj.

666

777

Temat
BotëLajme

Të afërta