Ky do të jetë kundërshtari i ardhshëm i Haxhi Krasniqit (Foto)

Boksieri i famshëm kosovar, Haxhi Krasniqi e ka zyrtarizuar meçin dhe kundërshtarin e radhës.

Jurgen Doberstein do të jetë meçi i radhës për boksierin junikas i cili do të mbahet në Saarbrucken të Gjermanisë me datë 15 korrik.

“Tani është zyrtare: Me datë 15 Korrik do të luftoj kundër Kampionit WBA Inter-Continental dhe Numrit 11 të Botës Jürgen Doberstein.
Kjo do të jetë lufta ime e 50 dhe do te mbahet në Saarbrücken të Gjermanisë. Jam gati dhe i gëzohem shumë kësaj sfide” shkruan Kraniqi në Facebook.

hqdefaultJürgen_Doberstein

Temat
SportVend

Të afërta