Këngëtarët që u bënë të njohur, por jo me emrin e vërtetë (Foto)

A ju ka interesuar ndonjëherë se cili është emri i vërtet i Mc Kreshës, Gilit, Dulit, Dj Blunt, Encës apo Kidës?!

Ndoshta edhe jo, pasi ju ka interesuar vetëm muzika e tyre, gjë që ka qenë edhe qëllimi i vetë artistëve për të qenë sa më “In”.

Sigurisht që arsyet pse këngëtarët kanë marrë vendim për të mos u njohur me emrin e vërtët janë të ndryshme, por arsyeja kryesore është që ata të jenë sa më artistik dhe të kapshëm e të lehtë për publikun që emri i tyre mos të harrohet leht.

Gili – Fevzije Konjushefci

Abdulla Reçku – Duli

Gugu-Merita Haxhia

Enca – Ruensa Haxhia

Mc Beka – Bekim Latifi

Kida – Orhidea Latifi

Kastro Zizo – Klevis Bega

Stresi – Arkimed Lushaj

Noizy – Rigels Rajku

Poni – Shqiponja Karafili

Gold AG – Arian Agushi

2po2 – Besnik Canolli

Majk – Kastriot Rexha

Bebe Rexha – Bleta Rexha

Cozman – Ylber Abdullahu

Mozzik – Gramoz Aliu

Gjiko – Asdren Gjikolli

Capital T – Kushtrim Ademi

2Ton – Arton Avdyli

MC Kresha – Kreshnik Fazliu

Lyrical Son – Festim Arifi

Big Basta – Gerald Xhari

Kallashi – Donjeta Kosumi

Dj Blunt – Edon Dedi

Real 1 – Ilir Zhita

BimBimma – Burim Kursani

Getinjo – Getoar Aliu.

Temat
Showbiz

Të afërta