Në Maqedoni sillet një vrasës serik i cili në listë ka 81 persona!

Sh.M i moshës 35 vjet, i njohur për vrasjen e trefishtë në fshatin Crvulevo para 16 viteve, këto ditë sillet nëpër fshatrat përeth qytetit të Shtipit. Ai shëtitet me pushkë automatike ”AK 47”, njofton Telegrafi Maqedoni.

Dje rreth orës 17 ai ka qëlluar drejt vëllait të tij Q.M, i cili është mbajtur për shërim në spitalin e Shtipit, përshkak plagëve të rënda, transmeton Faktor.mk

Sh.M i është kanosur familjes dhe të afërmve se ka listë pritjesh prej 81 personave që planifikon ti likuidoj.

Në vitin 2000 ai vrau tre veta me pushkë gjuetie. Për këtë krim ai u gjykua me 20 vite heqje lirie.

Përherë të fundit SH.M është parë mëngjesin e sotëm në afërsi të daljes së qytetit të Shtipit.

Policia ka marr masa për pengimin dhe gjetjen e tij./Telegrafi/

Temat
LajmeRajon

Të afërta