Koalicioni nuk i ka votat për Demarkacionin

Sigurimi i 80 votave për ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacion me Malin e Zi vlerësohet si sfidë për koalicionin qeverisës, PDK-LDK dhe minoritetet.

Që kjo çështje të mos dështojë kërkohet një konsensus i domosdoshëm ndërmjet pushtetit dhe opozitës. Derisa presidenti Thaçi kërkon ratifikimin e marrëveshjes, opozita kërkon komision të ri për vijën kufitare, shkruan “Zëri”.

Mosmarrëveshjet brenda koalicionit qeverisës, PDK-LDK-minoritet, sa i përket Marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi, e kanë vënë në dilemë ratifikimin e kësaj marrëveshjeje në Kuvendin e Kosovës.

auto_Demarkacioni-kufiri-Kosove-Mali_i_Zi1463638306-e1463645558983-780x439

Temat
LajmeVend

Të afërta