Shokuese: Zbardhet biseda mes Gruevskit dhe fallxhores, ajo e këshillon si të sillet me shqiptarët (Video)

Në opinion ka dalë një skandal i cili po e trondit Maqedoninë.

Ish-kryeministri Nikola Gruevski është inçizuar duke u këshilluar nga një fallxhore në tema të ndryshme politike.

Në videon e shperndarë në internet, Gruevski përveç që prej fallxhores merr këshilla dhe informacione për bashkëpunëtorët e tij më të afërt, ai prej saj këshillohet edhe për shqiptarët dhe se si të sillet me ta.Në një moment fallxhorja, shqiptarët i quan “shqiptari” në formë ofenduese.

Temat
LajmeRajon

Të afërta