Demi i theu qafën, fund fatal për toreadorin (Foto)

Rodolfo Rodriguez, një toreador legjendar meksikan, ndryshe i njohur edhe si “El Pana” ka vdekur në moshën 64 vjeçare.

Vetëm një muaj pasi u godit me brirë nga një dem në Ciudad Lerdo, duke bërë që të mbetej i paralizuar, pasi iu thye qafa.

Për 32 ditë rresht ai qëndroi në gjendje agonie në spitalin e Guadalajara.

Stili dhe teknika e tij, ishin shumë të spikatura, duke e bërë një nga idhujt e toreadorëve.

Ciudad-Lerdo

9gtwuxal_1465051155-5887552-1

lttdxd3l_1465051155-9161727

Temat
BotëLajme

Të afërta