Thaçi: Bashkëpunimi ynë ndikon në rrugëtimin tonë euroatlantik

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur mbledhjen e sotme të përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe të Qeverisë së Shqipërisë dhe marrëveshjet që kanë pasuar më pas në shtatë sektorë të ndryshëm.

Sipas Thaçit, bashkëpunimi i Kosovës me Shqipërinë ndikon edhe në përshpejtimin e rrugëtimit të përbashkët atlantik.

“Nënshkrimi i shtatë marrëveshjeve në sektorë të ndryshëm dhe deklarata e përbashkët janë indikatorë të radhës të forcimit të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Shqipërisë. Bashkëpunimi ynë ndikon edhe në përshpejtimin e rrugëtimit tonë euroatlantik përmes jetësimit të reformave të gjithmbarshme”, thuhet në postimin e tij.

Hashim Thaçi në fotografitë që ka postuar në Facebook shihet duke drekuar me delegacionin shqiptar, në krye me Edi Ramën.

13315283_1075724209164604_4617071115528406568_n

Temat
LajmeVend

Të afërta