Femra më e “nxehtë” e vitit, fytyrë engjëlli por trup bombastik

Me famë ndërkombëtare si modele dhe që nga viti 2015, pjesë e bukurosheve të “Victoria’s Secret”. Revista “Maxim” e ka cilësuar si femrën më të bukur në botë.

Bëhet fjalë për modelen Stella Maxwell, e kurorëzuar si femra më e nxehtë e vitit, me fytyrë engjëlli dhe trup tejet seksi.

Stella ka lindur në vitin 1990 në Belgjikë, nga prindër irlandezë. Gjatë karrierës së saj ka qenë imazh i firmave të njohur si Alexander McQueen, Asos, Ermanno Scervino, H&M, Puma, River Island, Urban Outfitters, Vianel dhe Victoria ‘s Secret, ndërsa ka sfiduar për Fashion Rocks, Giles, Jeremy Scott, Marc Jacobs, Moschino dhe Victoria’s Secret.

Ajo ka rrëmbyer kopertinat e revistave të modës si Elle, Glamour, iD, Colloquio, Jalouse, Madame Figaro, Numéro, Viola, Vogue Spagna, Vogue Italia, Vogue Giappone dhe Vogue UK. Stella është përfolur për flirte lesbike me Miley Cyrus dhe Kristen Stewart./GazetaExpress/

stella-maxwell-glamour-14aug15-pr-b-720x1080_1464940438-1425125

1118full-stella-maxwell-11_1464940436-4085977

stella-maxwell-2_1464940434-8916772

stella-maxwell-urban-outfitters-photo-shoot_1464940433-5842624

Temat
Showbiz

Të afërta