Babai sulmon vrasësin e vajzës së tij (VIDEO)

Babai zemërthyer kërcen mbi një tavolinë në gjykatore për të sulmuar vrasësin serial që e vranë vajzën e tij, menjëherë pas ai u dënua me vdekje.
Vrasësi u dënua për vrasjen e tre persona dhe duke i dhënë trupat e tyre në qese mbeturinash.

Van Terry, babai i Shirellda Terry, kishte ecur në frontin e sallës së gjyqit për të dhënë një deklaratë të viktimës, dhe u kthye në drejtim Michael Madison, i cili i dha atij një buzëqeshje me qëllim të keq.

Zyrtarët e zbatimit të ligjit e kanë zvarritur Terryn jashtë sallës së gjyqit. Një zëdhënës i prokurorit të Cuyahoga County tha se situata është duke u shqyrtuar.

Madison nuk ka bërë ndonjë deklaratë gjatë seancës të së enjtes, përveç që iu është përgjigjur pyetjeve të gjyqtarit. Avokati mbrojtës David Grant pranoi të komentojë pas seancës.

Prokurori i Qarkut Tim McGinty tha se dënimi me vdekje ishte i menduar për kriminelët si Madison, të cilin ai i quajti ” nga më të rrezikshmit.”

Trupat e 38-vjeçares, Angela Deskins, 28-vjeçares Shetisha Sheeley dhe 18-vjeçares Shirellda Terry janë gjetur në korrik 2013 në afërsi të shtëpisë së banimit në East Cleveland ku Madison jetonte. Madison i tha policisë se ai ka mbytur dy gratë, por nuk mund të mbante mend vrasjen e tretë. Prokurorët thonë se ato janë vrarë gjatë një periudhe nëntë mujore, duke filluar me Sheeley në tetor 2012, Deskins në maj 2013 dhe Terry në korrik 2013.

Temat
BotëLajme

Të afërta