Shpend Ahmeti e Mimoza Kusari-Lila bëhen me nënshtetësi të re!

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe e parja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, tashmë kanë nënshtetësi të re.

Që të dy janë bërë më nënshtetësi të Republikës së Shqipërisë, raporton “zeri.info”.

Por, nënshtetësinë e Shtetit Shqiptar e ka marr edhe gazetari dhe ish-deputeti i PDK-së, Berat Buzhala.

Më poshtë mund ta shihni të plotë dekretin e nënshkruar nga presidenti shqiptar, Bujar Nishani.

dekreti

Temat
LajmeVend

Të afërta