De Gea në mes “dy zjarreve” tek Reali

Portieri i Manchester United, David de Gea, mund ose nuk mund të jetë objekt i dëshirave të Real Madridit.
Shumë ka ndryshuar që nga ajo mbetje fatale në shtator. De Gea ka nënshkruar një kontratë të re afatgjatë me Djajtë e Kuq. Keylor Navas është shfaqur si një yll i vërtetë për Real Madrid dhe si një mundësi e dytë për klubin Madrilien.

Një gjë që nuk ka ndryshuar janë synimet e presidentit Florentino Perez dhe kërkesa për portierin spanjoll. Perez është ende shumë i interesuar në sjelljen e De Gea në Bernabeu dhe ka ndërmend të nisë një përpjekje për të nënshkruar me Djajtë e kuq këtë verë.

Megjithatë, ai është përballur me kundërshtimin nga trajneri Zinedin Zidane.

Temat
BotëSport

Të afërta