Çollaku: Fëmijët e sotëm do të jenë gjenerata evropiane e Kosovës

Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku ka uruar të gjithë fëmijët me rastin e ditës së tyre 1 qershorit.

Çollaku përmes një postimi në Facebook ka thënë se ndjehet i lumtur që fëmijët e sotëm do të jenë gjenerata evropiane e Kosovës në kuptimin e plotë të fjalës.

Postimi i plotë:

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve, dua t’i urojë të gjithë fëmijët në Kosovë dhe kudo në botë, duke iu dëshiruar suksese në realizimin ëndrrave dhe potencialit të plotë të tyre. Fëmijët janë prioritet i çdo vendimmarrje dhe jam shumë i lumtur që fëmijët e sotëm do të jenë gjenerata evropiane e Kosovës në kuptimin e plotë të fjalës.

13307250_1152843728094233_1371589542598019376_n

13319950_1152843694760903_4915661824467251319_n-780x439

Temat
LajmeVend

Të afërta