Arsenali interesohet për yllin e finales së Ligës së Kampionëve

Yannick Ferreira Carrasco padyshim që është lojtari i finales së Ligës së Kampionëve, edhe pse ai nuk ishte në anën e fituesve.

Arsenali i Arsene Wenger duke parë paraqitjet e mira te Atletico Madrdi ka urdhëruar drejtuesit e tij që të bëjnë të pamundurën ta sjellin atë në Emirates.

Carrasco u transferua te Atletico verën e kaluar për 15 milionë funte nga Monaco dhe tani vlera e tij pothuajse është dyfishuar.

Pas dështimit të Alvaro Moratas tani ylli i Atleticos është shndërruar në cakun kryesor të Topçinjve.

Temat
BotëSport

Të afërta