Për tre muaj, rekord të produksione teatrore në Teatrin e Kolegjit AAB, “Faruk Begolli”

Për tre muaj në teatrin e kolegjit AAB, “Faruk Begolli”, janë prodhuar tri produksione teatrore.

Si teatër i ri ky është nje numër rekord i produksionit.

Regjisorja Burbuqe Berisha përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se nga shtatori ky teatër do të sjellë emra të rinj të regjisorëve, aktorëve, skenografëve etj.

Sipas Berishës Teatri i AAB-së “Faruk Begolli” do të jetë shtëpia e të gjithë atyre që prodhojnë dhe konsumojnë teatër.

12792184_1707517636129848_842632149874353351_o

13301274_10154895631427564_8149984609866018268_o

13335670_10154895629482564_2193400936107187588_n

13335935_10154895629152564_7906946617430324295_n

13327437_10154895628672564_5266503779802410279_n

Temat
Art

Të afërta

 • Bujarija dhe Refugjatët: Kosovarët në Mërgim

  Bujaria dhe Refugjatët: Kosovarët në Ekzil (Brill, Maj 2018) është një vepër historie që studion kontekstet politike dhe sociale që refugjatët Kosovarë i ndeshën kur lëshuan atdheun e tyre...
 • Ilir Shaqiri promovon librin “Adem Jashari”

  Shumë këngë ia kushtoi Adem Jasharit. E për komandantin legjendar, Ilir Shaqiri shkroi edhe libër. Të hënën në akademinë letrare të organizuar nga lidhja e shkrimtarëve ky promovoi poemën...
 • Vdes këngëtari Nijazi Bytyqi

  Muzikës shqiptare iu largua nga kjo botë një këngëtar i njohur. Bëhet fjalë për këngëtarin Nijazi Bytyqi, i cili ndërroi jetë në moshën 72 vjeçare, shkruan lajmi. Bytyqi ishte...
 • Shuhet aktori i njohur shqiptar!

  Ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare si pasojë e një sëmundjeje të rëndë aktori dhe regjisori i njohur shqiptar, Lisenko Malaj. Vitet e fundit ai ka jetuar në Itali....