Këngët e Era Istrefit e Dua Lipës në top 10 hitet verore sipas Shazam

Përderisa po afrohen ditët e nxehta të verës edhe yjet botërore të muzikës sjellin këngët e tyre më të reja.

Këtë verë pjesë e skenës botërore janë bërë edhe dy këngëtaret shqiptare Era Istrefi e Dua Lipa që me këngët e tyre kanë janë në mesin e talenteve më premtuese të muzikës, transmeton Koha.net.

Këtë më së miri e tregon edhe fakti se këngët e tyre “Bon Bon” e Era Istrefit dhe “Hotter Than Hell”, janë në mesin e dhjetë këngëve që Shazam ka parashikuar se do të jenë hite botërore të kësaj vere.

Shazam e rendit Dua Lipën në vendin e tetë, e pasuar Era Istrefi, e cila ka arritur të hyjë në tregun evropian me këngën “Bon Bon”.

“Të dhënat tona mbështeten nga komuniteti ynë që përbëhet nga qindra miliona dëgjues në mbarë botën, që është një barometër shumë i mirë për hitet verore. Ky vit ka këngë të mrekullueshme me potencial shumë të madh”, ka thënë Rich Riley, drejtor ekzekutiv i Shazamit./Telegrafi/

Top dhjetë këngët që do të jenë hitet e kësaj vere sipas Shazam janë:

Drake “One Dance”

Desiigner “Panda”

Calvin Harris ft Rihanna “This Is What You Came For”

Kiiara “Gold”

The Strumbellas “Spirits”

Gnash ft Olivia O’Brien “I Hate U, I Love U”

Jason Darulo “If It Ain’t Love”

Dua Lipa “Hotter Than Hell”

Era Istrefi “Bon Bon”

Temat
Showbiz

Të afërta