Itali, arrestohen 31 shqiptarë të klanit të drogës, kapen 130 kg heroinë

Arrestohen 31 shqiptarë të një klani droge dhe shkatërrohet grupi i tyre kriminal ndërkombëtar i trafikut të drogës që vepronte në disa shtete si Shqipëri, Itali Spanjë.

Nga 38 të arrestuarit, 31 ishin shqiptarë dhe 5 të tjerët marokenë e njeri tunizian.

Kapen 130 kg heroinë.

Images

Temat
LajmeRajon

Të afërta