Obama: Liderët botërorë me të drejtë “të tronditur” nga Trumpi

Presidenti amerikan, Barack Obama, thotë se liderët ndërkombëtarë kanë arsye të mirë që “të tronditen” nga kandidati republikan për presidenti amerikan, Donald Trump.

“Ata nuk janë të sigurt se sa seriozisht duhet t’i marrin disa deklarata të tij, por ata me të drejtë janë të tronditur nga ai dhe me arsye të mira”, tha sot Barack Obama në Japoni, ku po merr pjesë në samitin e grupit G7.

“Shumë propozime që ai i ka bërë tregojnë injorancë të çështjeve botërore ose qasje irituese”, tha Obama.

Aktualisht, zoti Trump është kandidati kryesor për nominim të Partisë Republikane për zgjedhjet presidenciale në muajin nëntor.

trump-obama

Donald-Trump-President-Barack-Obama2-700x373

President-Barack-Obama-and-Donald-Trump-800x430

Temat
BotëLajme

Të afërta