20 klubet më të vlefshme në Europë (FOTO)

Manchester United dhe Real Madrid janë dy klubet më të vlefshme në Europë.

Kompania prestigjioze botërore ‘KPMG’ ka nxjerrë këto rezultate ndërsa dy ekipet vlerësohen me 2.9 miliardë euro, ndërsa pas tyre renditen Barcelona, Bajerni i Mynihut, Arsenal dhe Manchester City.

Në top 20 ekipet më të vlefshme pesë prej tyre janë të Premier Leagues, e cila ka të drejtat televizive më të shtrenjta.

Screenshot_7-27

Temat
BotëSport

Të afërta