Ushqimi që konsumoi Obama në Vietnam kushtoi vetëm 6 dollarë (Foto)

Barack Obama nuk deshi të humbiste natën në Hanoi, kështu që ai vendosi të “shijonte” edhe ushqimin e këtij qytetit, së bashku me udhëheqësin televiziv Anthony Bourdain.

Dyshja kishin vendosur që të hanë bashkë në Huong Lien, një restorant në kryeqytetin e Vietnamit që shërben mish derri të pjekur në skarë, transmeton Telegrafi.

Gazetarët amerikanë që u shoqëruan Obamën në autokolonën presidenciale nuk u lejuan që të shoqëronin dyshen brenda restorantit, i cili ishte i mbushur plot me klientë lokalë.

Por, përkundër kësaj, në mediat sociale janë shpërndarë pamje që tregojnë vizitën e papritur, e cila nuk ishte e paraparë në orarin zyrtar të Presidentit.

Në kohën kur Obama u largua nga restoranti, një turmë e madhe ishin mbledhur jashtë, gjë që ishte mirëpritur nga Presidenti – Obama kishte shtrënguar duart me disa prej tyre para se të hynte në limuzinën e tij.

Dhe siç shkruajnë mediat e huaja, ushqimi i konsumuar nga dyshja kishte kushtuar vetëm 6 dollarë.

obama123

Temat
BotëLajme

Të afërta