Shiko çfarë ndodh kur një portier kinez shënon nga penalltia (VIDEO)

Por një portier mori në dorën fatin e skuadrës së tij dhe gjuajti një penallti.

Guan Zhen ishte i akullt në ekzekutimin e penalltisë për ekipin e tij, Shijiazhuang Ever Bright në Kinë.

Portieri nuk ishte i vendosur per te gjuajtur por e ka marr kete vendim kur te gjithe lojtaret e skuadres tij nuk kishin deshire qe te shenonin.

Portieri i habiti te gjithe kur mori inisiativen pa pyetur asnje lojtar dhe gjuajti direkt duke shenuar.

Shiko videon

https://youtu.be/V6Pifb-PB1k

Temat
BotëFunSport

Të afërta