Profesori që gjuajti me armë në drejtim të nxënësit, asamblist i Vetëvendosjes (Foto)

Një profesor në shkollën profesionale “Selajdin Mullabazi – Mici” në Rahovec ka gjuajtur me revole në drejtim të nxënësit të tij.

Telegrafi ka mësuar se bëhet fjalë për profesorin e Afarizmit Bankar në këtë shkollë, Azbi Gashi, i cili ka gjuajtur në drejtim të nxënësit Betim Shabandula.

Po ashtu burime të Telegrafit kanë thënë se profesori Azbi Gashi është asamblisti i Vetëvendosjes në komunën e Rahovecit.

Pas incidentit, profesori kishte shkuar në drejtim të shtëpisë së tij, ku edhe ishte arrestuar nga Policia.

Ngjarja ka ndodhur në oborrin e shkollës, pas një fjalosje në mes të nxënësit në fjalë dhe profesorit./Telegrafi/

Azbi Gashi

3-66_1464099779-4203523

2-98_1464099785-5614207

Temat
LajmeVend

Të afërta