Barack Obama jep intervistë në rrugë në mes të shiut (Foto)

Përpara se të largohej nga Hanoi pas vizitës së tij zyrtare, presidenti amerikan Barack Obama ka dhënë një intervistë në mes të rrugës për spikerin amerikan Anthony Bourdain.

Obama_shi_1

Të dy u takuan në një zonë tregtare në lagjen Me Tri, ku qindra vetë u mblodhën në rrugë për të parë nga afër kreun e shtëpisë së bardhë, pavarësisht shiut.

Obama_shi_2

Bourdain, prezantues i shfaqjes për ushqimin dhe udhëtimet “Pjesë të panjohura” që transmetohet në rrjetin amerikan CNN, postoi një foto në rrjetet sociale ku bashkë me Obamën duken teksa hanin pite dhe pinin birra në një restorant vendas, transmeton OraNews.

Obama_shi_3

Pas intervistës, Obama iu drejtua turmës së njerëzve që ishin mbledhur aty, për t’i përshëndetur e për tu drejtuar më pas në aeroport, për të nisur udhëtimin drejt qytetit Ho Chi Minh.

Obama_shi_4

Temat
BotëLajme

Të afërta