Shuma që rrëmbeu Van Gaal për shkëputjen e kontratës me Unitedin

Louis van Gaal do të përfitojë pesë milionë funte (6.5 milionë euro) si pasojë e shkarkimit nga posti i trajnerit të Manchester Unitedit.

Holandezi ishte paraqitur në qendrën Carrington së bashku me avokatin e tij, Paul Gilroy dhe ka arritur marrëveshje me klubin për shkëputjen e kontratës.

Ai kishte nënshkruar kontratë trevjeçare kur u angazhua te Djajtë e Kuq, ndërsa largohet pas 12 muajsh.

Dhe për ndërprerjen e kontratës, klubi është dashur t’i paguajë dëmshpërblim, ndërsa mediat britanike raportojnë se ai është pajtuar për 6.5 milionë euro.

Nga ana tjetër, thuhet se Unitedi i ka paguar katër milionë funte (5.1 milionë euro) Jose Mourinhos që të jetë i durueshëm deri në vendimin e klubit. /Telegrafi/

Temat
BotëSport

Të afërta