Muhaxhiri: Donika s’është dashur të shkoj në mbledhjen e LDK-së (Video)

Kryetares së degës së LDK-së në Gjermani të premten i është ndaluar pjesëmarrja në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së.

Donika Gërvalla e pati të pamundur që të jetë pjesë e mbledhjes pasi që është penguar dhe tërhequr nga sigurimi.

Mospjesëmarrjen e saj në mbledhje e ka komentuar edhe kryetari i Pejës Gazmend Muhaxhiri.

Ai në një emision në RTV Dukagjini ka thënë: “Nëse s’je i thirrur me marrë pjesë në një mbledhje nuk ja vlen me shku”, pra sipas tij Gërvalla ka bërë gabim që ka tentuar të hyjë në mbledhje.

Lexoni edhe: Donika Gërvalla: Unë nuk i zgjidhi problemet me Kanun

Temat
LajmeVend

Të afërta