Ja çfarë thuhet në padinë e Donika Gërvallës kundër Isa Mustafës dhe Ismet Beqirit (Dokument)

Donika Gërvalla-Schwarz e ka denconuar sot, në Prokurori, largimin e saj zvarras nga mbledhja e fundit e Këshillit Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Lexo edhe: LDK: Ja pse nuk u lejua Donika Gërvalla të hyjë në Këshill

Vajza e veprimtarit të vrarë, Jusuf Gërvalla, ka akuzuar udhëheqësin e LDK-së, njëherësh kryeministrin e vendit, Isa Mustafa, dhe nënkryetarin e LDK-së, Ismet Beqiri, për sulm fizik ndaj saj. /Gazeta Express/

Lexo edhe: Donika Gërvalla: Unë nuk i zgjidhi problemet me Kanun

Donika_kallezim

Temat
LajmeVend

Të afërta