Prishet koalicioni LDK-PDK

Koalicioni ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Partisë Demokratike të Kosovës në Pejë është prishur.

Burime të Telegrafit bëjnë me dije se koalicioni është prishur pasi rishikimi i buxhetit nuk ka kaluar në mbledhjen e Asamblesë së Pejës.

Bëhet e ditur se vendimi i kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri për prishjen e koalicionit me PDK-në vjen pasi nuk kaloi rishikimi i buxhetit në Asamblenë komunale.

Temat
LajmeVend

Të afërta