Flet Rexhep Osmani: Studenten nuk e ngacmova seksualisht, ishte keqkuptim

Ish-ministri Arsimit, Rexhep Osmani, i cili dyshohet ta ketë ngacmuar seksualisht një studente, ka folur për Express rreth këtij rasti. Ai në një prononcim për gazetë ka thënë se krejt kjo është një keqkuptim. Osmani thotë se me studentë ka lidhje familjare, dhe se i dashuri i saj (dhëndrri) është ngutur kur ka dyshuar. Ish-ministri ka treguar se familja e studentes i kanë kërkuar falje, derisa ka thënë se për këtë rast është intervistuar në polici.

“Nuk është e vërtetë ajo që po raportohet në media. Nuk behët fjalë për ndonjë ngacmim seksual. Krejt kjo është një keqkuptim. Unë me studenten njihemi moti, kemi edhe lidhje familjare. Unë me atë kemi dalë nga konsultimet se bashku edhe kjo është keqkuptuar. Ka reaguar edhe burri i saj. Por kjo situatë është sqaruar më vonë”, ka thënë Osmani.

Ai ka treguar se edhe familjarët e studentes i kanë kërkuar falje.

“Unë jam sqaruar me të gjithë. Familjarët me kanë kërkuar edhe falje. Studenten e njoh dhe e kam njohur edhe më herët. Nuk bëhet fjalë për asnjë ngacmim”.

Ish-ministri ka treguar se për këtë rast ka dhënë edhe një deklaratë në polici, ku thotë se edhe i ka shpjeguar të gjitha.

“Unë e kam dhënë deklaratën në polici. Sikur të kish qenë diçka e vërtetët, ata nuk me kishin liruar menjëherë. Por, unë besoj që nesër kjo punë do të sqarohet tërësisht edhe do të dalë e vërteta”, ka thënë Osmani për Gazetën Express.

Temat
LajmeVend

Të afërta