Ilaçi me sodë të bukës dhe mjaltë që shëron sëmundje të tmerrshme

Ideja se përzierja e sodës të bukës me mjaltë duket e tmerrshme për shkak se qelizat e kancerit ushqehen me sheqer, mirëpo në këtë rast sheqeri vepron në mënyrë tjetër.

Qelizat e kancerit do të dështojnë të përdorin sheqerin për t’u rritur për shkak se soda e bukës do t’i neutralizoj ato komplet, transmeton Telegrafi.

Mjalti jep efekte të ndryshme në qelizat e kancerit, dhe falë shurupit, soda e bukës do të ketë mundësinë të futet dhe t’i shkatërroj qelizat kanceroze.

Përbërësit:

– Sodë buke

– Mjaltë

Përgatitja

Përzieni një pjesë të sodës së bukës me tri pjesë të mjaltës. Përzieni përbërësit mirë dhe gatuajeni ilaçin në zjarr të ulët për 10 minuta ose më shumë.

Posa të përfundon gatimi, ilaçi është gati për t’u përdorur.

Ilaçi duhet të konsumohet tri lugë gjelle gjatë tërë ditës, në një periudhë kohore prej një muaj.

Gjatë kësaj terapie duhet të shmangni konsumimin e mishrave, sheqerit etj. /Telegrafi/

Temat
Shëndet

Të afërta