Ramiz Kelmendi: Nuk do ta votoj Demarkacionin

“Kam obligim ndaj atyre që më votuan si deputet i PDK-së, thotë deputeti i Ramiz Kelmendi, në emisionin Rrokum Roll të Televizionit Rrokum, teksa shton se nuk do të largohet nga politika “përderisa ka njerëz që e votojnë”.

I pyetur se si do të pozicionohet në çështjen e Demarkacionit, Kelmendi tha: “Nuk do ta votojë”.

Sipas tij, kur Kosova do të ketë zhvillim, s’ka me pasë as korrupsion e as krim të organizuar. Por, për zhvillim ekonomik shprehet se duhet të largohet edhe kjo qeveri.

Ai shprehet kritik edhe ndaj qytetarëve, teksa thotë se “kur ata e kanë opsion largimin nga vendi, nuk zgjedhin me protestu te Qeveria, por largohen dhe e lënë të keqen këtu”.

“Shteti nuk fiket kurrë nëse nuk e fik ai që është në qeverisje”, ka thënë Kelmendi.

Sipas tij, Prishtinës nuk i duhen autobusët për të cilët po diskutohet shume, por plani zhvillimit.

“Prishtina nuk e ka asnjë fabrikë. Të gjithat shkuan në Lipjan”, thotë ai.

Temat
LajmeVend

Të afërta