Delawie për nder të Ditës Ndërkombëtare të LGBT-së ngrit flamurin e tyre në ambasadë

Për nder të shënimit të 17 majit, Ditës Ndërkombëtare kundër Homofobisë dhe Transfobisë, ambasadori amerikan në Kosovë Delawie, ka ngritur flamurin që përfaqëson komunitetin LGBT së bashku me atë amerikan.

Delawie një rrjetin social Facebook ka potencuar se SHBA-të do të vazhdojnë të promovojë dhe mbrojë të drejtat e komunitetit LGBT.

Temat
LajmeVend

Të afërta