Shkëndija fiton Kupën e Maqedonisë

Shkëndija e Tetovës ka fituar kupën e Maqedonisë, duke mposhtur në finale Rabotniçkin e Shkupit, me rezultat 1-0.

Golin e parë e shënoi Radeski në minutën e tetë.

Golin e dytë Shkëndija e realizoi në minutat shtesë. Ky është trofeu i parë i Kupës për Shkëndijën.

Me këtë triumf, tetovarët tani sigurojnë kualifikimin në Ligën e Evropës.

Për Rabotniçkin luajtën dy vëllezërit Suad dhe Emir Sahiti. I pari ishte titullar, kurse i dyti e zëvendësoi Suadin në minutën 90.

Para ndeshjes, tifozët shqiptarë, Ballistët, fishkëllyen himnin e Maqedonisë.

Temat
RajonSport

Të afërta