Mustafi i ka thënë ‘po’ Barcelonës

Shkodran Mustafi pritet që të shkëmbehet kokë më kokë me Marc Bartran.

Gazeta spanjolle “Sport” ka bërë të ditur që Barcelona dhe Valencia e kanë gati shkëmbimin e madh.

Nëse marrëveshja arrihet, mbrojtësi shqiptar do të kalojë në “Camp Nou” gjatë verës, për t’ia lënë vendin në “Mestalla” mbrojtësit spanjoll Bartra.

Ky i fundit dëshiron që të largohet nga Barcelona për shkak të minutazhës së vogël, ndërsa Mustafi i ka thënë “po” operacionit, pasi që fanella e klubit katalunas është ëndrra e tij.

Barcelona do të jetë e detyruar që të paguajë një shumë të madhe për mbrojtësin.

Temat
BotëSport

Të afërta