Lajmi i fundit: Xhaka nënshkruan me Arsenalin

Granit Xhaka ka arritur marrëveshje personale me Arsenalin.

Skuadra angleze, Arsenal ka arritur marrëveshje personale me futbollistin kosovar të Borussia Monchengladbachut, Granit Xhaka, shkruan Goal.com.

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka qenë duke e përcjellë lojtarin në shtatë muajt e fundit dhe tashmë ka arritur që të mposhtë edhe konkurrencën e Manchester Cityt për të.

Granit Xhaka do të jetë transferimi i parë i Arsenalit, ndërsa skuadra gjermane do të përfitojë 43 milionë euro për shërbimet e tij.

Temat
BotëSport

Të afërta