Ja kush mund të jetë zyrtari i lartë i PDK-së që pritet të arrestohet për vrasje të pasluftës?

Ish drejtori i Drejtorisë së Inteligjencës të Shërbimit Informativ të Kosovës (SHIK), tash zyrtar i lartë i PDK-së dhe anëtar i kabinetit aktual qeveritar, pritet që të përfundojë në pranga. Kështu kanë bërë të ditur për Botapress, burime të jashtme duke u thirru në informacione të sigurta brenda EULEX-it.

Emri i këtij zyrtari është i njohur për redaksinë, ndërkaq çdo përshkrimi i mëtutjeshëm i këtij zyrtari mund të ketë pasoja në procesin e arrestimit dhe sjelljes para drejtësisë së këtij zyrtari të lartë të PDK-së e të Qeverisë së Kosovës, dhe ish- drejtor i Drejtorisë së Inteligjencës së Shërbimit Informativ të Kosovës.botapress

Temat
LajmeVend

Të afërta