Formacioni i vitit në Evropë sipas portalit, Goal (Foto)

Portali më i madh sportiv, “Goal.com” ka publikuar formacionin me futbollistët më të dalluar të këtij sezoni në ligat kryesore evropiane.

Liga Premier ka më së shumti futbollisti në 11-shen më të mirë, përkatësisht Leicester City, kampioni i kësaj lige elitare ka tre futbollistë.

Me nga dy lojtarë janë Juventus, Atletico Madrid dhe Barcelona.

Real Madrid dhe Napoli kanë nga një futbollist në formacionin e vitit.

evropa

Temat
BotëSport

Të afërta