Thaçi fol hapur: Dialogu nuk ka alternativë (Live)

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në forumin “Fol Hapur’, tha se gjatë mandatit të tij presidencial do të angazhohet fuqishëm për promovimin e dialogut në Kosovë.

Ai tha se do të promovojë dialogun mes liderëve politikë në pushtet dhe atyre opozitarë.

Presidenti i vendit, tha se dialogu nuk ka alternativë dhe është rruga e vetme për zgjidhjen e problemeve.

Ai tha se agjenda evropiane bashkon politikën kosovare, ndërsa tha se do të punojë të kultivojë edhe dialogun e mëtejmë mes institucioneve të vendit dhe komuniteteve.

“Kosova do të jetë shembull i tolerancës dhe bashkëjetesës… Kemi Kushtetutën më të mirë në botë”, tha Thaçi. /Telegrafi/

Temat
LajmePërgjithshmeVend

Të afërta