Pamjet nga sulmi me thikë në Gjermani (Foto/Video)

Siç edhe kanë raportuar mediat e huaja, në orët e hershme të ditës së sotme ka ndodhur një sulm në Munchen.

Bëhej fjalë për vrasjen e një personi dhe plagosjen e tre të tjerëve, pas një sulmi me thikë nga një person, përcjell Telegrafi.

Autori sulmoi kalimtarë të rastësishëm pak përpara 05:00, me orën lokale në stacionin Grafing, në lindje të qytetit.

Ishte bërë e ditur se agresori është ndaluar nga policia.

Disa dëshmitarë kanë treguar se ai bërtiti “Allahu akbar” para se të kryente sulmet, motivet e të cilit mbeten gjithsesi për t’u sqaruar.

Temat
BotëLajme

Të afërta