Reali shet Benzeman për të nënshkruar me Lewandowskin

​Real Madrid po mendon që të shes përfundimisht Karim Benzeman.

Ky mund të jetë viti i fundit i Karim Benzemas në Real Madrid, pas shtatë viteve të kaluara në Santiago Bernabeu, shkruan Daily Star.

Benzema pritet që të largohet nga Santiago Bernabeu, për t’ia lëshuar vendin sulmuesit të Bayern Munichut, Robert Lewandowski.

Polaku është dëshira kryesore e Zinedine Zidane, i cili beson se ai do të përshtatej shumë mirë me dyshen Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale.

Temat
BotëSport

Të afërta