Juventusi ofron një lojtar për transferimin e Mustafit (FOTO)

Shkodran Mustafi është shndërruar në mbrojtësin më të kërkuar në Evropë.

Ylli shqiptar i Valencias, Shkodran Mustafi, mund të largohet nga skuadra spanjolle gjatë verës. Sipas ‘Tuttosport’, Kampionët e Italisë janë seriozisht të interesuar për shërbimet e 24 vjeçarit.

‘Tuttosport’ shkruan se Juve është gatshëm të ofrojë Roberto Pereyra dhe një shifër të konsiderueshme parash, vetëm për të marrë dyshen nga Valencia, Andrè Gomes e Shkodran Mustafi.

Kujtojmë se për lojtarin gjithashtu kanë shprehur interesim edhe Mancheste Unitedi, Barcelona, Real Madridi, Bayern Munichu e shumë klube tjera evropiane.

musa

Temat
BotëSport

Të afërta